
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 11 V |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 130 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 2503
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44726
Ext.Price$0.44726
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44726 | $0.44726 |
| 10 | $0.35155 | $3.51550 |
| 25 | $0.31794 | $7.94850 |
| 50 | $0.28755 | $14.37750 |
| 100 | $0.26006 | $26.00600 |
| 300 | $0.24845 | $74.53500 |
| 500 | $0.23736 | $118.68000 |
| 1000 | $0.22378 | $223.78000 |
